Автобусний тур Тімішоара<br>Румунія
Міста підсадки
Відправка з
Місто відправки

Міста підсадки
Румунія

Сербія

Україна


Нічні переїзди
Нічні переїзди
Гарантовані виїзди
Гарантовано
Вакцинація/тест
Вакцина / Тест
Тур для вакцинованих

Тур з тестами

Тур без тестів і вакцинації

Тур для вакцинованих + тест

Ви можете скопіювати обраний список турів, вставити у будь-який тестовий редактор
Тури успішно скопійовані у буфер обміну

«Подорож Балканами: Хорватія, Чорногорія, Албанія, Македонія та Боснія і Герцеговина»

Львів
9
Нічні переїзди: без нічних переїздів
Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Румунія
Будапешт, Загреб, Меджугор'є, Мостар, Благай, Дубровник, Будва, Котор, Херцег-Новий, Цетинє, Шкодер, Охрид, Скоп'є, Тімішоара
Дата туру (виїзд - приїзд)
28.04 - 06.05
€ 438
$ 481
18484 гривень
Детальніше

«Автобус в Чорногорію зі Львова!»

Львів ( Стрий, Мукачево, Берегове, Дяково, Тімішоара, Белград )
2
Нічні переїзди: 1
Румунія, Сербія, Чорногорія
Тімішоара, Белград, Подґоріца, Цетинє, Будва
Гарантовані виїзди:  07.06 | 16.06 | 25.06 | 04.07 | 13.07
Дата туру (виїзд - приїзд)
07.06 - 08.06
€ 130
$ 143
5486 гривень
Детальніше
Тімішоара

Перший запис про місто Тімішоара, побудоване на місці давньоримської фортеці під назвою Castrum Regium Themes, датується 1212 роком.

Протягом багатьох років Тимішоара, найбільше місто західної Румунії, зазнала впливу багатьох культур. Римляни використовували його як важливу фортецю на перехресті доти, поки татари не зруйнували його в 13 столітті. Завойований турецькими арміями в 1552 році, Тимішоара залишався під їх захистом до 1718 року, коли область Банат на два століття перейшла під австрійську владу. Пізніше Тімішоара став життєво важливим торговим і виробничим містом. Турки, австрійці, німці та серби залишили свій слід, і їхній вплив можна побачити в околицях міста навіть сьогодні.

Чарівність цього міста, розташованого на північному березі річки Бега, полягає в його виразному архітектурному характері та яскравому культурному житті. У Тимішоарі, яку часто називають "Маленьким Віднем", проводяться цілорічні музичні та театральні вистави, художні галереї, музеї та гучне нічне життя. Прогресивне, космополітичне місце, Тімішоара було першим містом у Європі та другим у світі після Нью-Йорка, яке використовувало електроенергію для освітлення своїх громадських вулиць.

Завдяки своєму м'якому клімату в Тимішоарі є безліч громадських площ і пишних зелених виступів. Місто легко дослідити пішки. Якщо ви втомитесь, за мить приїде трамвай;транспортна система тут швидка, часта і ефективна.

Тімішоара рясніє церквами декількох конфесій, єврейським кварталом, елегантною площею в стилі бароко та діловою частиною центру міста, призначеною лише для пішоходів. З деяких пам'яток у самому центрі міста відкривається панорамний вид, тоді як численні парки цього "міста квітів" забезпечують ідилічне місце, щоб відпочити від огляду визначних пам'яток.

Пам'ятки

Багато в чому саме велика кількість сецесіоністської архітектури забезпечила Тімішоару досить відповідним псевдонімом "Маленький Відень". Тут сецесіонізм розвивався у дві різні архітектурні фази. Хвилясті лінії та квіткові прикраси характеризували перший етап, який тривав до 1908 року. Другий етап, який тривав до Першої світової війни, бачив простіші, більші будівлі з геометричним дизайном. Сецесіонізм у Румунії був важливим зв'язком між візантійським стилем та пізнішою модерністською архітектурою.

Одними з найцікавіших місць є його елегантні барокові будівлі, розкинуті по всьому місту і особливо вздовж головної площі, Piata Victoriei, яка простягається від Оперної площі (Piata Operei) до бульвару Лога.

Центральним елементом є високий румунський православний Митрополичий собор (Catedrala Ortodoxa Mitropolitana) на південній стороні площі. Побудована між 1936 і 1946 роками, зелена та червона черепиця покладена у мозаїчний дизайн. Перед собором знаходиться меморіал тим, хто загинув під час революції 1989 року, яка скинула комуністичну владу. Меморіальний музей революції 1989 року (Muzeul Revolutiei) пропонує повне уявлення про революцію в Тімішоарі

В центрі міста знаходиться мальовнича площа Габсбургів Piata Unirii, названа так за вражаючий вигляд римо-католицького та сербського православного соборів, що стоять один навпроти одного. На площі стоять історичні будівлі в пастельних відтінках. Протягом 18 століття це був комерційний центр міста та місце проведення численних військових процесій та релігійних церемоній.

Коледж Ніколаса Ленау розташований на північній стороні площі, був побудований в 1761 році і в ньому знаходився найдавніший театр в Тімішоарі.

Сербський православний собор у стилі бароко (Biserica Orthodoxoxa Sarba), побудований у 1745-48 роках, та зелено-білий монетний двір сербської єпископської резиденції (Vicariatul Ortodox Sarb) з екстравагантними прикрасами розташовані на західній стороні площі. Собор можна відвідувати щодня між 07:00 та 18:00.

На східній стороні площа Римо-католицький собор була побудована між 1736 і 1754 роками за проектом Фішера фон Ерлаха і являє собою прекрасний приклад стилю віденського бароко. Головну вівтарну картину виконав Майкл Анджело Унтербергер, директор Академії образотворчих мистецтв у Відні.

На північно-західному куті Піати Унірії стоїть вражаючий банк Сконт (Banca de Scont). Ця типова споруда в угорському стилі модерн, побудована на початку 20 століття, має органічну форму, що складається з криволінійних стін, усіяних бірюзовими плитками, що формують візерунки, витягнуті з фольклору, та екстравагантних залізних жолобів та віконних решіток.

Від Piata Unirii йдіть на схід по вул. Паланка до найстарішої будівлі в Тімішоарі, в якій зараз знаходиться Банатський етнографічний музей, що залишився бастіоном 18 століття у межах міста.

Ще одним чудовим відкритим простором у місті є Площа Свободи (Piata Libertatii), що пропонує чудовий показ сецесіоністської архітектури. Регіон Банату перебував під владою Туреччини з 1552 р. до 1716 р., коли австрійсько-габсбурзький принц Євген де Савой зайняв Тимішоару. У цей час був побудований бастіон у формі семи зірок та вежі-брами, а болота навколо міста осушені новим губернатором Габсбургів генералом Мерсі.

Житлові райони

На південь і схід від Бега-каналу розташовані житлові райони Жозефін, Елізабетін і Тканина, справжні перлини Югендстиля або архітектури в стилі модерн, побудовані переважно наприкінці 19 століття. Невелика житлова площа П'ята Плевнея, на південь від Бега-каналу, межує з чудовими прикладами першої фази сецесіоністської архітектури, такими як Павич-будинок Гемейхардта (Casa cu Pauni), побудований в 1905 році. Фасади покриті великою кількістю типових мотивів: павичі, лебеді, сови та білки разом із звивистими лозами та листям. Тема продовжується на будівлях, що облицьовують Сплаюл Тудор Володимиреску, слідуючи за південним берегом Беги, і меншою мірою, навколо Піати Марії та бульвару 16 грудня 1989 року.

Сецесіоністську, або архітектуру модерну також можна зустріти в містах Арад (особливо на Страді Клоска та Піата Аврам Янку), Орадеї (готелі "Vulturul Negru" та "Astoria"), Клужі (Національний театр Одон Лехнер), Сату-Маре та Таргу-Муреш (Палац культури).

 

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використовуючи наш сайт ви погоджуетеся з політикою конфіденційності погодитись і закрити