Автобусний тур Сігішоара<br>Румунія
Міста підсадки
Відправка з
Місто відправки

Нічні переїзди
Нічні переїзди
Гарантовані виїзди
Гарантовано
Вакцинація/тест
Вакцина / Тест
Тур для вакцинованих

Тур з тестами

Тур без тестів і вакцинації

Тур для вакцинованих + тест

Ви можете скопіювати обраний список турів, вставити у будь-який тестовий редактор
Тури успішно скопійовані у буфер обміну

«Легенда про Трансільванію»

Львів
4
Нічні переїзди: 2
Румунія
Клуж-Напока (Клуж), Сігішоара, Брашов
Дата туру (виїзд - приїзд)
26.04 - 29.04
€ 127
$ 140
5360 гривень
Детальніше

«Bun venit Румунія!»

Львів
6
Нічні переїзди: без нічних переїздів
Румунія
Сучава, Сігішоара, Брашов, Ришнов, Сіная, Бухарест, Сібіу, Алба-Юлія, Клуж-Напока (Клуж), Турда
Гарантовані виїзди:  27.04
Дата туру (виїзд - приїзд)
27.04 - 02.05
€ 232
$ 255
9791 гривень
Детальніше
Сігішоара

Витоки міста Сігішоара сягають римських часів.
У першому столітті нашої ери даки (давні мешканці території сучасної Румунії, яка з часом переросте в румунський народ), побудували укріплення під назвою Сандава.
За часів римської адміністрації він був відомий як Каструм Стенарум.
Протягом 12 століття трансільванські сакси побудували нову цитадель, яка отримала назву Шясбург.
Сігішоара (Schäßburg - Шасбург або Schäsbrich німецькою мовою) досі є одним із найкрасивіших та найкраще збережених середньовічних міст Європи.
Ця ідеально збережена перлина 16 століття, визначений ЮНЕСКО об’єктом всесвітньої спадщини, з дев’ятьма вежами, брукованими вулицями, міськими будинками та багато прикрашеними церквами конкурує з історичними вулицями Старої Праги чи Відня за своєю атмосферою. Це також батьківщина Влада Дракули, також відомого як Влад Цепеш, правитель провінції Валахія з 1456 по 1462 рік.
Саме він надихнув вигадане творіння Брема Стокера, графа Дракули.

Його будинок - лише одна з багатьох визначних пам'яток тут. Інші - це Церква на пагорбі з її 500-літніми фресками, Венеціанський будинок XIII століття та церква Домініканського монастиря, відома своїм різьбленим вівтарем в епоху Трансільванії, кафедрою бароко, східними килимами та органами 17 століття.

Цитадель Сігішоари була побудована в 12 столітті, коли вона була відома як Каструм Секс (Форт Шість), і була додатково зміцнена та розширена в 15 столітті.
У 1298 році місто згадувалося як Шеспурч, тоді як у 1367 році воно називалося Civitas de Seguswar.
Ім'я Сігішоара вперше було зазначено в письмовому документі, виданому Владом Дракулою.

У 14-15 століттях економічне зростання, зафіксоване працьовитими ремісниками та майстрами Сігішоари, забезпечило фінансові кошти для побудови міцної оборонної системи, забезпеченої 14 вежами та кількома бастіонами, спрямованими до всіх чотирьох кардинальних точок. Кожну вежу будувала, підтримувала та захищала реміснича гільдія.
Серед найбільш вражаючих - Годинникова вежа 14 століття. Ця вежа контролювала головні ворота оборонної стіни довжиною півмилі та зберігала скарби міста.

Сігішоара не була найбільшою чи найбагатшою із семи цитадель із саксонськими стінами в Трансільванії, але стала однією з найпопулярніших. Прогулянка по горбистих вуличках міста з оригінальною середньовічною архітектурою, чарівною сумішшю звивистих брукованих алей, крутих сходів, відокремлених площ, веж, башточок та чарівно збереженої цитаделі - все одно, що повернутися назад у часі.

Міські визначні пам'ятки

Протягом кількох століть Сігішоара була військовим і політичним оплотом. Протягом 14-16 століть, саксонські ремісничі гільдії звели вежі навколо стін Цитаделі, щоб захистити місто від турецьких набігів.
Розміщені на двох-чотирьох рівнях, вежі зберігали боєприпаси та запаси їжі, а також мали вікна для стрільби з гармат, снарядів та стріл. З оригінальних чотирнадцяти веж та п’яти артилерійських бастіонів випробування часом пережили дев’ять веж та два бастіони.

Приємна маленька Площа Цитаделі лежить у самому центрі цитаделі. За старих часів тут влаштовували вуличні ринки, ярмарки ремесел, публічні страти та суди над відьмами. З цієї площі можна легко дістатися до основних визначних пам'яток Сігішоари.

Головною визначною пам'яткою Сігішоари є Годинникова вежа, також відома як Вежа Ради, побудована у другій половині 14 століття та розширена в 16 столітті. Чотири маленькі кутові башточки на вершині вежі символізували судову автономію міської ради, яка за необхідності могла застосовувати смертну кару.

 Після пожежі в 1676 році, коли в місті вибухнули порохові родовища, розташовані у Вежі кравців, австрійські художники відбудували дах вежі в сучасному стилі бароко, а в 1894 році було додано барвисту черепицю.

У 17 столітті у верхній частині вежі був встановлений двопластинковий годинник із фігурками, вирізаними з дерева липи, один циферблат виходив на Нижнє місто (Orasul de Jos), а другий - на цитадель (cetate - румунською, burg - німецькою мовою). Фігурки, переміщені за допомогою годинникового механізму, представляють різних персонажів. З боку цитаделі ми бачимо Мир, який тримає оливкову гілку в супроводі барабанщика, який б'є години на своєму бронзовому барабані; над ними - Справедливість з набором ваг та Закон, що володіє мечем у супроводі двох ангелів, що представляють День і Ніч. О 06:00 з’являється ангел, що символізує день, що знаменує початок робочого дня, а о 18:00 виходить ангел, що символізує ніч, несучи дві палаючі свічки, що означає кінець робочого дня.

На циферблаті, що виходить на Нижнє місто, є набір із семи статуеток, кожна з яких представляє язичницьких богів, які уособлювали дні тижня: Діана (понеділок), Марс (вівторок), Меркурій (середа), Юпітер (четвер), Венера (п’ятниця), Сатурн (субота) та Сонце (неділя).

Шпиль вежі закінчується маленькою золотою сферою. На вершині є метеорологічний півень, який, обернаючись за допомогою повітряного потоку, прогнозує погоду.

Годинникова вежа служила місцем збору міської ради до 1556 року. З 1899 року в ній розміщується Історичний музей. Зверху Годинникової вежі відвідувачі можуть поглянути вниз на червоно-черепичні дахи Старого міста та побачити цілі саксонські будинки 16 століття, що вистилають вузькі бруковані вулички. Сьогодні купці і ремісники досі займаються своїми справами, як це було століття тому.

Неподалік Годинникової вежі стоїть церква Домініканського монастиря. Вперше засвідчена в документі в 1298 р. як частина монастирського поселення домініканців, костел став головною лютеранською церквою саксів у 1556 р. Монастирський комплекс, зруйнований в 1888 р., і його місце зайняла теперішня ратуша. Від первісної споруди залишилася лише церква.

Побудована в стилі пізньої готики, характерному для церков-залів, з двома нефами і двома рядами стовпів, церква була відновлена в 15 столітті, а потім знову в 16 столітті після великої пожежі 1676 року. Останній ремонт був зроблений у 1894 та 1929 рр., коли церква набула сучасного вигляду.

Усередині церкви можна помилуватися деякими цінними художніми предметами, наприклад, бронзовим шрифтом 1440 року, кам'яною дверною рамою, вирізаною в 1570 році в стилі трансільванського ренесансу та вбудованою в північну стіну церкви, колекцією сходів 16-го та килими 17-го століття, орган в стилі бароко та прекрасний вівтар 1680 року. Тут часто проводяться класичні та барокові концерти.

На північ від Годинникової вежі стоїть одна з найбільш репрезентативних споруд у готичному стилі в Трансільванії - Церква на пагорбі - так називають її через розташування на Шкільній горі (1373 фути у висоту). Вперше згадується в документі в 1345 році і покладена на місці колишньої римської базиліки, її будівництво тривало майже 200 років.

Спочатку католицька церква, вона стала головною церквою саксонських жителів Сігішоари, які перейшли від римо-католицизму до лютеранства після Реформи 1547 року.

До церкви можна дістатися критими дерев'яними сходами, відомими як Сходи вчених. Навпроти церкви знаходиться головний вхід на безтурботне саксонське кладовище (відкрите щодня з 08:00 до 20:00).

Будинок Влада Дракули розташований на площі Цитадель, поруч із Годинниковою вежею. Будинок у кольорі охри - це місце, де Влад Цепеш, натхненник знаменитого Дракули Брема Стокера, народився в 1431 році і жив зі своїм батьком Владом Дракулом до 1435 року, коли вони переїхали до Тарговіште. Над входом висить кований дракон. На першому поверсі будинку працює ресторан, тоді як на першому поверсі знаходиться Музей зброї.

За його вчинки йому був вручений Орден Дракона, звідси і назва Дракул (латинське слово  draco - драко). У той час як у середньовічних історіях дракони служили символами незалежності, лідерства, сили та мудрості, біблійна асоціація диявола зі змією, яка спокушала Адама та Єву, надала змієподібному дракону конотацію зла. Таким чином, румунське слово Dracul означає англійською мовою і дракона, і диявола.

Брак води та запасів часом ускладнював життя в Цитаделі. Для порівняння, умови життя в Нижньому місті, яке почало формуватись наприкінці XV століття, були набагато кращими. Сьогодні Нижнє місто, менш мальовниче, ніж район Цитаделі. Воно зосереджується навколо площі Германа Оберта (Piata Herman Oberth) та Strada 1 Decembrie. Тут ви можете помилуватися будинками 17 століття.

Фестиваль середньовічних мистецтв та ремесел

Відтворюючи середньовічну атмосферу, доповнену парадами музики та костюмів трубадурів, вуличними аніматорами та виставами ремісників, концертами на відкритому повітрі та середньовічними церемоніями, ця подія (відбувається у липні) пропонує можливість зануритися у знання та легенди середньовічної Трансільванії.

Використовуючи наш сайт ви погоджуетеся з політикою конфіденційності погодитись і закрити